تالیس محافظ سفید

به دلیل برخورداری این محصول از حقوق انحصاری طبق ماده 3 قانون ثبت اختراع ،  هر هرگونه کپی برداری از متون و اصل  محصول برای خریدار و فروشندگان غیرمجاز پیگرد قانونی داشته و لذا خواهشمند است با مراجعه به صفحه نمایندگان و عاملین مجاز فروش محصولات پیش از خرید از صحت ادعای فروشندگان اطلاع حاصل فرمایید .

   پوشش سفيد و يكنواخت ايجاد شده توسط تالیس محافظ سفید بر روي درختان ضمن سازگار بودن با محیط زیست بدون بسته نمودن روزنه های برگ و عدسک های تنه گیاهان به عنوان یک لایه محافظ از سرما و گرمازدگی جلوگیری بعمل آورده و گیاه را در مقابل این عوارض مقاوم می نماید و ضمن بالابردن راندمان فتوسنتز ، مصرف آب را تا 65 درصد کاهش میدهد.

محافظ سفید تاليس و محيط زيست

طبق آزمایشات متعدد که بخشی از آنها در جدول ذیل قید گردیده است میزان فلزات سنگین و عناصر سمی آنالیز شده بسیار ناچیز و کمتر از حد مجاز می باشد  و نظر به تاثیر وسیع و مثبت ماده مذکور بر کاهش آلاینده های شهری ( پالایشگاهها ، صنایع ، بنزین های غیر استاندارد ، ریزگردها و ... ) و حفظ منابع تجدید ناپذير آب به دلیل کاهش برداشت از سفره های زیرزمینی ، سازگاری این ماده با محیط زیست بر کسی پوشیده نیست .

چرا محافظ سفید تالیس استفاده نماییم ؟

الف : کاهش مصرف آب

با استفاده از محافظ سفید تالیس طی 120 روز فصل گرم سال شاهد کاهش 65 درصدی مصرف آب خواهیم بود به گونه ای که اگر در هر نوبت آبیاری 60 لیتر به گیاه آب بدهیم در حالت عادی 21 نوبت آبیاری و 1260 لیتر آب مصرف میگردیده که این میزان به 7 نوبت آبیاری و 420 لیتر کاهش پیدا کرده است لذا به ازاء هر درخت شاهد 840 لیتر کاهش در مصرف آب میباشیم که با توجه به کاهش شدید ذخیره های منابع آبی کشور این رقم بسیار قابل توجه است .

ب : کاهش آلودگی هوا

با استفاده از محافظ سفید تالیس دمای گیاه را کاهش و روزنه ها به دلیل افزایش دما و تبخیر بسته نخواهند شد و لذا فتوسنتز و تنفس ادامه میابد و گیاه در فصل گرم به کاهش آلاینه های هوا کمک خواهد کرد در صورتی که در حالت معمولی شاهد بسته شدن روزنه ها به دلیل کاهش تبخیر و برقراری تعادل بین ریشه و برگ خواهیم بود زیرا تعرق باعث می‌شود که پتانسیل آب برگ به پتانسیل آب ریشه کاهش یابد و زمانی که آبی برای جذب وجود نداشته باشد گیاه برای بقاء خود ناچار روزنه ها را مسدود مینماید و عملا در طول فصل گرم در شهرها گیاهان راندمان بسیار پایینی را در فتوسنتز داشته و سطح آلاینده های شهری افزایش پیدا میکند .

هر متر مربع از برگ درختان در روز ۵ مول اکسیژن تولید میکند که در حدود نصف این مقدار را به مصرف خود می رساند ، بنابر این تولید خالص یک درخت در هر متر مربع از برگ 2.5 مول است ، برابر مطالعه ای، سطح برگ درختان شهری ایران 4.5 برابر حجم تاج آن درخت است .

قیمت جهانی هر مول اکسیژن معادل 25 سنت آمریکا میباشد یعنی معادل 7500 ریال که این رقم در ایران معادل یک دهم قیمت جهانی و حدود 750 ریال میباشد .

برای واضح تر شدن ارزش درختان به ذکر یک مثال می پردازیم و ارزش تنها یک روز تولید اکسیژن هر درخت را بررسی میکنیم ، قطر تاج یک درخت ۵ ساله نارون در حدود 5.5 متر مربع است و در نتیجه هر درخت نارون 2.5 *4.5*5.5 = 62 مول معادل 46500 ریال در روز  ( بنا به ارزش گذاری اکسیژن در ایران ) اکسیژن تولید کرده ضمن آنکه به همین میزان کربن جذب مینماید .

پس تعطیلی چرخه فتوسنتز تبعات جبران ناپذیری را به محیط زیست تحمیل نموده و لزوم ماندگاری این چرخه در کاهش آلاینه های زیست محیطی ضروری به نظر میرسد .

 

ج : کاهش هزینه های نگهداری فضای سبز و آبیاری

همانطور که در بند الف توضیح داده شد ، شاهد کاهش مصرف 840 لیتر آب خواهیم بود که با احتساب هزینه آب ، سیستم پمپاي ، نگهداری و تعمیرات و هزینه های کارگری هر لیتر آب حداقل معادل 85 ریال هزینه در بر خواهد داشت که این به منزله کاهش 714000 ریال به ازاء هر درخت میباشیم در صورتی که هزینه ماده و پاشش به ازاء هر درخت حدود 30000 ریال بوده است که بیش از این مقدار سودآوری در نگهداری را شاهد بوده ایم ضمن آنکه با افزایش رشد رویشی گیاه توسعه فضای سبز سریعتر انجام میگیرد .

ضمن آنکه چون درخت دچار تنش خشکی نگردیده است شاهد خشک شدن شاخه و برگها نبوده لذا هزینه های هرس و خشکی درخت و واکاری مجدد نخواهیم بود و در این ردیف هزینه ها نیز صرفه جویی نموده ایم .

حال اگر قیمت اکسیژن تولیدی هر درخت را نیز به این توجیه بیافزاییم خواهیم دید که خرید و پاشش محافظ سفید تالیس حتی کمتر از میانگین تولید یک روز اکسیژن یک درخت میباشد .

 

تالیس محافظ سفید و محیط زیست :

 

 

1-   کاهش 65 درصدی مصرف آب

2-   جلوگیری از  سرما و گرما زدگی

3-   افزایش راندمان فتوسنتز در فصول گرم

4-   جلوگیری از تنشهای حرارتی وارده به تنه درختان

5-   جلوگیری از اشعه های مضر UV , Infrared   و کاهش دمای گیاه

6-   جلوگیری از ترک پوسته درخت به دلیل اختلاف دمای هوای سرد و گرم

7-   کاهش 65 درصدی مصرف آب در صورت محلول پاشی برگ بدون اختلال در فتوسنتز

8-   کاهش دور آبیاری در سیستم های آبیاری قطره ای و زیرسطحی با محلول پاشی بر روی سطح خاک

9-  بر خلاف انواع چسب های باغبانی مانع مسدود شدن روزنه های برگ و عدسکهای تنه شده و به هیچ عنوان عامل خزان برگ نمیشود .

10- افزايش مقاومت گياه در برابر تنش های سرمايي و کاهش دمای انجماد تا 7 الی 8 درجه سانتی گراد ( نوع محصول : تاليس محافظ سرمازدگي )

تاليس محافظ سرمازدگي فقط برای پیشگیری از خطر سرمازدگی است و در مورد گیاهانی که دچار خسارت سرما شده اند تاثیری ندارد.

دستورالعمل جابجایی درختان با استفاده از محافظ سفید تالیس :

24 ساعت قبل از جابجایی درخت را سیرآب نموده و کلیه اندام هوایی ، شاخه ها ، تنه و سطح خاک اطراف تنه را به نسبت 15 درصد با محافظ سفید تالیس محلول پاشی نمایید سپس کلیه مراحل جابجایی درخت را به دقت انجام دهید ، پوشش سفید رنگ محافظ سفید تالیس به مروز زمان با اولین بارش پاک خواهد شد لذا برای بهبود وضعیت گیاه از شستشوی آن در ماه اول جابجایی جدا خودداری فرمایید .

برای انتقال نهال از خزانه به محل کاشت و یا انتقال از زمین به گلدان نیز میتوانید از محافظ سفید تالیس استفاده نمایید تا از تنش های ناشی از انتقال جلوگیری نمایید .

این محصول قابلیت محلول پاشی بر روی اندام هوایی و تنه تمامی گیاهان سوزنی برگ ، دائم سبز ، مثمر و غیره را تاپیش از خزان برگها دارا میباشد و در صورت استفاده بر روی تنه درختان میتواند از آفتاب سوختگی تنه جلوگیری بعمل آورد .

مشخصات محصول

شكل ظاهري :مایع همگن به رنگ سفيد

بسته بندي :

سطل های 25  كيلوگرمي

وسایل مورد نیاز برای پاشش : سمپاش میکسر دار + همزن مصالح

شرایط نگهداری :

از یخ زدگی محصول جلوگیری شود .

مقدار و نحوه مصرف ( حتما با همزن مصالح مخلوط گردد )

محلول پاشی : ( دستورالعمل کامل را در قسمت دانلود دریافت کنید )

بسته به سن درخت میزان مصرف متفاوت است ولی بطور میانگین برای 350 اصله نهال بالای 10 سال در هر هکتار میزان 200 کیلوگرم محافظ سفید را به همراه 1000 لیتر آب مخلوط و محلول پاشی نمایید ( نسبت  10 الی 20 درصد ) ، محلول رقیق شده را پس از 5 دقیقه اختلاط توسط سم پاش میکسر دار بر روی تنه ، برگها ، گلها و میوه درختان بصورت یکنواخت از هر چهار سمت گیاه اسپری نمایید به گونه ای که اندام هوایی گیاه ( برگها ) بطور کامل پوشش داده شوند و مایع اسپری شونده از برگها در حال چکه کردن باشد ، توصیه میگردد قبل از استفاده ، درختان مورد نظر را با صابون پتاس و یا ریکا به نسبت نیم در هزار شستشو داده و پس از خشک شدن برگها و اندام های هوایی گیاه محلول پاشی انجام پذیرد .

از محلول پاشی بر روی گیاهانی که زرد کرده یا در حال خزان بوده  یا در اثر بی آبی پژمرده گردیده اند جدا خودداری نمایید .

پوشش تنه درختان :

بسته به سن درخت میزان مصرف متفاوت است ، محلول مایع محافظ سفید تالیس را پس از هم زدن بطور یکنواخت و طی چند مرحله بر روی تنه درخت از طوقه تا محل انشعاب شاخه ها با قلم نرم به ضخامت 1 الی 2 میلیمتر بپوشانید .

در صورت بارندگي و رشد تنه گياه ، پوشش محافظ سفید تالیس بايد تكرار گردد .

نکته مهم : قبل از مصرف کاملا مخلوط گردد ، در صورت غلیظ بودن مایع جهت کاهش غلظت از آب شیرین استفاده شود .


 

ویژگیهای تالیس محافظ سفید در تنشهای خشکسالی کلانشهرها :

با افزایش دما در محدوده 30 الی 42 درجه سانتیگراد ، گیاهان برای بقای خود روزنه های برگها را بسته نگه داشته لذا فتوسنتز و به تبع آن جذب آلاینده ها و بهبود کیفیت هوا متوقف میگردد که با استفاده از تالیس محافظ سفید این عمل مجددا شروع و کیفیت هوای شهر بهبود می یابد .

1-    تضمین سلامت گیاه

2-    جذب آلاینده ها در اتمسفر شهر به دلیل باز بودن روزنه های گیاه

3-    جذب دی اکسیدکربن و تولید اکسیژن به دلیل افزایش فتوسنتز

4-    حفظ منابع آب تجدید ناپذیر و کاهش مصرف آب

5-    کاهش هزینه های نگهداری فضای سبز شهری

6-    عبور از بحران خشکسالی بدون تبعات اجتماعی

7-    سازگاری با محیط زیست

 

نحوه عملکرد محافظ سفید تالیس در کاهش مصرف آب

آب فاکتور بسیار مهمی برای تولید محصولات کشاورزی بشمار میرود خصوصا در مناطق خشک که محدودیت منابع آبی مشهود است ، محدودیت دسترسی به منابع و کمبود ذخایر آب در برخی مناطق موجب گردیده تا استفاده بهینه از منابع آبی مورد توجه قرار گیرد  ، محافظ سفید تالیس به گیاهان کمک می کند تا نهایت استفاده را از هر قطره آب بعمل آورند .

محافظ سفید تالیس چگونه به مصرف بهینه آب در گیاه کمک مینماید ؟

سه عامل محیطی مهم بر نحوه انتقال آب در گیاه تاثیر می گذارند ، نور ، دما و رطوبت محیطی ، اگر گیاه بتواند با استفاده از منابع آبی که در اختیار دارد به تعادل بین این سه عامل محیطی پاسخ مثبت دهد جای هیچگونه نگرانی نیست و مشکلی برای گیاه بوجود نمی آید و گیاه به تولید محصول ادامه میدهد .

اما اگر گیاه نتواند به این تقاضای محیطی پاسخ دهد سطوح مختلفی از مشکلات بوجود می آید .

در زیر حرارت مستقیم به دلیل وجود اشعه های اولترا وایولت و اینفرا رد  تقاضا از سوی محیط برای از دست دادن آب گیاه بیشتر میشود این اتفاق باعث میشود که گیاه منافذ برگهای خود را بسته نگهدارد و همین عکس العمل باعث کاهش سرعت از دست دادن آب در گیاه میشود اما وقتی این منافذ بسته میشوند سرعت فرایند فتوسنتز هم به همان میزان کاهش می یابد چرا که باز بودن این منافذ برای جذب دی اکسید کربن که ماده اصلی برای فرایند فتوسنتز است ضروری است در این مرحله گیاه نمیتواند انرژی منتقل شده از نور خورشید را به خوبی جذب نماید چون فتوسنتز متوقف است .

عدم تعادل در هر یک از این سه عامل میتواند منجر به توقف فتوسنتز گردد بعنوان مثال اگر گیاه آب کافی در اختیار داشته باشد ولی درجه حرارت محیطی بیش از حد تحمل گیاه باشد فتوسنتز باز هم متوقف خواهد شد حال فرض کنیم در فضای سبز شهری این اتفاق رخ بدهد این بدان معناست که با افزایش دما در شهرها فتوسنتز متوقف و عمل تصفیه هوا صورت نمی پذیرد و آلاینده های شهری در فصول گرم سال افزایش چشمگیری خواهند داشت .

وقتی گیاه آب را ذخیره می کند و نمی تواند بهره وری چندانی از آن داشته باشد شاهد تجمع رادیکالهای آزاد اکسیژن  و بروز صدمه هایی به سلولهای گیاهی خواهیم بود .

تنش خشکی باعث ایجاد تنش اکسیداتیو در گیاهان در اثر تولید رادیکالهای آزاد اکسیژن در طی فرایند فتوسنتز و تنفس می­گردد ،  این رادیکال های آزاد اکسیژن مستقیم به پروتئین ها، چربی ها، اسیدهای نوکلئیک و از همه مهمتر به غشا سلولی حمله کرده و سبب مرگ سلولی می شوند آنزیم های آنتی اکسیدانی شامل کاتالاز، پراکسیداز، سوپر اکسید دیسموتاز، اسکوربیک پراکسیداز و گلوتاتیون ردکتاز از سلول ها در مقابل این رادیکال های آزاد اکسیژن محافظت می کنند .

خشکی فرآیند فیزیولوژیک- بیوشیمیایی پیچیده ای است که با تولید رادیکالهای آزاد اکسیژن سبب لیپیداسیون غشا سلولی و در نهایت مرگ سلول می گردد از آنجا که مرگ سلول به کاهش میزان فتوسنتز کل و در نتیجه کاهش عملکرد گیاه میگردد میزان تجمع رادیکالهای آزاد اکسیژن مهمترین شاخص در مرگ سلولی به شمار می آیند .

لذا با توجه به موارد فوق تاثیر تنش خشکی بر میزان مرگ سلولی در گونه های مختلف گیاهی با توجه به مقاومت آنها متفاوت است .

 

استفاده بهینه از آب بطور مستقیم به این شرایط محیطی وابسته است ، ریشه های گیاه تا جای ممکن آب از دست رفته بخاطر تبخیر از سطح برگها را جذب میکنند و زمانی که سرعت از دست دادن آب بواسطه تبخیر ، بیشتر از توانایی جذبش در ریشه ها شود منافذ برگها بسته و گیاه آب کمتری از دست می دهد اما همانطور که اشاره شد بسته شدن منافذ باعث تعطیلی فرایند فتوسنتز شده ، حال این شرایط را با گیاهی که توسط محافظ سفید تالیس محلول پاشی شده است مقایسه کنید .

به این خاطر که دمای این گیاه پایین تر است منافذش باز هستند و فتوسنتز انجام میشود ضمن آنکه به دلیل خنک تر بودن نیازی به ازدست دادن آب بیشتر و تعادل بین ریشه و تبخیر از سطح برگ وجود ندارد لذا این گیاه از آب استفاده بهینه تری دارد و به همین دلیل در آن شاهد رشد و توسعه ریشه ها ، اندام هوایی و بهبود کیفیت میوه ها می باشیم ضمن آنکه فرایند تصفیه هوا نیز به خوبی انجام شده است .

فرآیند استفاده از آب در گیاه بسیار پیچیده اما پیغامش بسیار ساده است

کمبود آب + افزایش دما = توقف فتوسنتز + تنش حرارتی

محافظ سفید تالیس ، گیاهان را خنک تر نگه می دارد و به تبع آن استفاده بهینه تری از آب صورت میگیرد .

جابجایی درخت :

قبل از انتقال یك درخت باید بتوان میزان تقریبی موفقیت جابجایی را سنجید، جابجا كردن درختان به آنها تنش وارد می كند ، چنین تنشی سبب مرگ درخت یا از بین رفتن جلوه ظاهری آنها می شود به ویژه گیاهانی كه به درجاتی از بیماری دچارند، احتمال تسلیم شدن آنها در برابر تنش حاصل از انتقال بیشتر است.

یك نهال جوان كه تازه از نهالستان آمده نسبت به یك درختچه یا درختی مسن تر كه جابجا شده، زودتر مستقر و به رشد بر می گردد و مزایا و منافع بیشتری برای محل جدید زندگی خود به همراه خواهد داشت. درختچه ها بهتر از درختان توانایی مقاومت در برابر انتقال را دارند. درختان برگ ریز بهتر و بیشتر از همیشه سبزها، گونه های دارای ریشه های سطحی بهتر از آنهایی كه ریشه های عمیق دارند و درختان جوان بیشتر از مسن ترها این فرآیند را تحمل می كنند. همچنین بعضی گونه ها به طور طبیعی تحمل بیشتری نسبت به انتقال دارند. به طور كلی هنگام تصمیم گیری برای انتقال یك درخت باید به مواردی مثل قدرت تحمل گونه، موفقیت گیاه، فصل انتقال، موقعیت مكانی كاشت مجدد، تجهیزات مورد نیاز و مراقبت های ویژه پس از كاشت مجدد توجه كرد. از اقدامات پس از كاشت مجدد می توان بسته به اندازه درخت، افزودن خاكبرگ به اطراف درخت تا شعاع معین، حفاظ كشی دور درخت به اندازه محیط ریشه ای به منظور جلوگیری از فشرده شدن بیش از حد و فشار به ریشه، اندازه گیری میزان رطوبت خاك و آبیاری مداوم در حد نیاز و استفاده از محرك های ریشه ای ذكر كرد.

محافظ سفید تالیس در این چرخه انتقال میتواند از تبخیر و تعرق برگها جلوگیری بعمل آورده و تعادل تقاضای محیطی آب در گیاه را برقرار نماید و با توجه به افزودنی های ارگانیکی که در ترکیب آن بکارگرفته شده است گیاه را در مقابل تنش جابجایی محافظت کند ،

 

به دلیل برخورداری این محصول از حقوق انحصاری طبق ماده 3 قانون ثبت اختراع ،  هر هرگونه کپی برداری از متون و اصل  محصول برای خریدار و فروشندگان غیرمجاز پیگرد قانونی داشته و لذا خواهشمند است با مراجعه به صفحه نمایندگان و عاملین مجاز فروش محصولات پیش از خرید از صحت ادعای فروشندگان اطلاع حاصل فرمایید .

آدرس دفتر مرکزی : اصفهان - چهارباغ بالا - کوچه شهید رئیسی پلاک 8163916986
تلفن گویا : 23456  366   031  (تلفن - فاکس -IVR)
info@agritalis.com : ارتباط با مدیریت

تاییدیه ها

ردیف استان نام تلفن ایمیل
1 مدیر امور نمایندگان مازیار مومنی 09370264994 info@agritalis.com
2 نمایندگی استان آذربایجان شرقی جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان 09140209486 karami1355@yahoo.com
3 نمایندگی استان آذربایجان غربی جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان 09140209486 karami1355@yahoo.com
4 نمایندگی استان اردبیل جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان 09140209486 karami1355@yahoo.com
5 نمایندگی استان اصفهان نازنین پورشهریار 09128686068 nazanin.pourshahriar@gmail.com 
6 نمایندگی کشور افغانستان جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان 09140209486 karami1355@yahoo.com
7 نمایندگی استان البرز محمد صادق میرکریمی 09121504988 msmirkarimi@gmail.com 
8 نمایندگی استان تهران کامبیز حصاری 09122052228 kami_alk@yahoo.com 
9 نمایندگی استان چهارمحال و بختیاری اردشیر خسروی دهکردی 09133118089 akhdehkordi@gmail.com 
10 نمایندگی استان خراسان (شمالی) جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان 09140209486 karami1355@yahoo.com
11 نمایندگی استان خراسان (شمالی-جنوبی-رضوی) حسن مرادی 09151605409 hassan.moradi.wt@gmail.com 
12 نمایندگی استان زنجان محمد صادق میرکریمی 09121504988 msmirkarimi@gmail.com 
13 نمایندگی استان قزوین جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان 09140209486 karami1355@yahoo.com
14 نمایندگی فروش کارخانجات و صنایع محسن حیدری 09131181727 -
15 نمایندگی استان کردستان اردشیر خسروی دهکردی 09133118089 akhdehkordi@gmail.com 
16 نمایندگی استان کرمانشاه اردشیر خسروی دهکردی 09133118089 akhdehkordi@gmail.com 
17 نمایندگی استان کهکیلویه و بویراحمد جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان 09140209486 karami1355@yahoo.com
18 نمایندگی استان مرکزی نازنین پورشهریار 09128686068 nazanin.pourshahriar@gmail.com 
19 نمایندگی وزارت راه ، مسکن و شهرسازی جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان 09140209486 karami1355@yahoo.com
 

 

 خدمات 

گروه تولیدی صنعتی تالیس
شرکت تعهد ، اندیشه ، لیاقت ، سلامت با نام اختصاری تالیس با تشکیل گروههای دانش بنیان پس از سالها تحقیق موفق به ثبت اختراع و تجاری سازی محصولات خود در راستای استفاده از ترکیبات معدنی برای کاهش هزینه های خدمات شهری در زمینه های کشاورزی ، فضای سبز ، مقابله با لغزندگی جاده ها اعم از یخبندان و یا نشت میعانات نفتی ( نفت ، گازوئیل ، بنزین ، روغن و ... ) در راه ها گردیده است . این شرکت با در اختیار داشتن کادر مجرب ، آزمایشگاه های مجهز و خط تولید تمام اتوماتیک در پروسه تولید خود سعی را بر آن داشته که حتی المقدور ترکیبات شیمیایی را حذف و از مواد اولیه طبیعی بدون خطر استفاده نموده و با هدف حفظ محیط زیست در چرخه اکولوژیک محصولاتی سالم را ارائه نماید و این راستا با تولید محصولات مرغوب امکان صدور به کشورهای حوزه خلیج فارس را نیز فراهم نموده است . کشت ارگانیک در کشاورزی ، کاهش آسیبهای ناشی از نمک و شن به جداول ، آسفالت و فضای سبز ، سرعت عمل در پاکیزگی نشت میعانات نفتی موجود در راهها و محافظت از گیاهان در مقابل سرما و گرمازدگی اهداف اصلی تحقیق کارشناسان این کارخانه می باشد
محصولات تولیدی این شرکت به 4 گروه تقسیم بندی می شوند
تالیش کشاورزی
 تالیس محافظ سفید
این شرکت با در اختیار داشتن کارشناسان باتجربه ، تیمهای توانمند اجرایی فضای سبز ، خدمات شهری و ماشین آلات تخصصی در راستای تکمیل زنجیره خدمات خود آمادگی ارائه خدمات تخصصی احداث فضای سبز ، محلول پاشی محافظ سفید تالیس ، یخ زدایی معابر توسط تالیس ضد یخ معابر و پاکسازی معابر از میعانات نفتی بوسیله تالیس جاذب مواد نفتی را با بالاترین استانداردها و در کمترین زمان ممکن دارا می باشد .